top of page

Eğitmenlerimiz

Nazlı AZAZİ

Hikaye Anlatıcısı

Seiba Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Merkezi'nin kurucularından olan Nazlı Çevik Azazi; Hikâye Anlatıcısı, Eğitmen, Tiyatro ve Dans Pedagogudur.

 

Almanya’da 2017 “Thüringen Masal ve Efsane Ödülü”ne layık görülen Azazi, unutulmaya yüz tutmuş bir sanat olan hikâye anlatıcılığının ülkemizde yeniden hatırlanması ve modern hayatın ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yorumlanması için ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar yürütmektedir.

 

Azazi; Berlin Sanat Üniversitesi’nde; Tiyatro Pedagojisi Yüksek Lisansı (2008-2011) ve Sanatsal Anlatım-Eğitimde ve Sanatta Hikâye Anlatıcılığı (2011-2013) programlarını başarıyla tamamlamıştır. Ayrıca Berlin’deki çağdaş dans okulları olan; TanzTangente (2009-2010) ve Dock11’de (2010-2011) “Yaratıcı Dans ve Dans Pedagojisi” sertifika programlarına katılmıştır.

 

1997-2007 yılları arasında arasında İstanbul’da yaşamış; İstanbul Üniversitesi Veteriner Hekimlik Fakültesi’ni ve yanısıra yaratıcı drama ve tiyatro eğitimlerini bitirmiştir. Nazlı Türkiye’nin ilk uluslararası masal festivali olan “1.Uluslararası Şirince Masallar Festivali-2013”nin organizatör ve sanat yönetmenlerindendir.

 

2014-2016 yılları arasında faaliyet gösteren ‘Famanın Evi Hikâye Anlatıcılığı Topluluğu’nun kurucusu ve eğitmenlerinden, yine aynı yıllarda faaliyet gösteren Anlat Bana isimli derneğin de kurucularındandır.

 

2013’den beri yeniden İstanbul’da yaşayan Nazlı; Türkiye’de ve Avrupa’da festivallerde, tiyatrolarda, okullarda ve farklı kurumlarda çocuklara ve yetişkinlere hikâyeler anlatmakta, eğitimler vermekte ve uluslararası projeler yapmaktadır. Hikâye Anlatıcılığı'nın Türkiye’de yeniden hatırlanması, geliştirilmesi ve uluslararası platformlara taşınması için çalışmalarına devam etmektedir.

Nazlı-Çevik-Azazi_Egitmen-Burada_edited.jpg
bottom of page