top of page
Stok Görseller (4000 × 2250 piksel) (4).jpg

Eğitmenlerimiz

Ayla ÖRENGİL

Eğitmen

Ayla Örengil, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik bölümünde, yüksek lisansını ise Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. 1998 yılında kurumsal iş hayatına başladı ve kariyerinde satış ve müşteri ilişkileri yönetimi, eğitim programları yönetimi, eğitim ekiplerinin yönetimi ve kurumsal eğitim danışmanlığı gibi alanlarda görev aldı. Kasım 1998 - Aralık 2003 tarihleri arasında Turkcell genel müdürlükte müşteri ilişkileri ve kanal yönetimi birimlerinde çalışarak mağaza dönüşüm projelerinde yer aldı.

Aralık 2003 - Ocak 2007 yılları arasında Global Bilgi insan kaynaklarında çağrı merkezi eğitim uzmanı olarak görev yaptı. Bu dönemde çalışanlara müşteri sadakati, iknanın psikolojisi ve etkili konuşma konularında eğitimler verdi. Ocak 2007 - Ağustos 2010 tarihleri arasında Turkcell Akademi bünyesinde satış ekipleri ve perakende mağaza çalışanlarının gelişimine yönelik profil bazlı eğitim programlarını yönetti.

Ağustos 2010 - Nisan 2016 yılları arasında Turkcell Akademi'de bireysel satış ve bayilerin öğrenme ve gelişim biriminin liderliğini üstlendi. Nisan 2016 - Mart 2022 yılları arasında Turkcell adına satış ve dağıtımı yürüten distribütör firmaların eğitim programlarını kurumsal eğitim danışmanlığı modeli ile yönetti. Bu süreçte eğitimci eğitimi, sunum ve fasilitasyon becerileri, iknanın psikolojisi gibi konularda binlerce katılımcıya eğitimler tasarladı ve uyguladı.

2015 - 2020 yılları arasında klinik psikolog Hanna Nita Scherler yönetiminde gestalt kavramları ve metodolojisinin uygulama programlarına katıldı. 2018 yılında Solo Unitas Akademi’de ICF Akredite ACTP profesyonel koçluk eğitim programlarını, 2019 yılında ORSC ve 2020 yılında deep democracy eğitimlerini tamamladı. Nisan 2021’den itibaren kurumlara eğitmen yetiştirme, liderlik, geribildirim, işbirliği geliştirme gibi alanlarda eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Ayla-Orengil.png
bottom of page