top of page

Eğitmenlerimiz

Cafer ÇATALOLUK

Psikodramatist, Oyuncu, Koç

Klinik Psikolog /Psikodramatist / Aile Terapisti /Eğitmen / Oyuncu1971 yılında Sivas`ta doğdu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü`nden lisans ve 1994 yılında Klinik psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

 

Klinik Psikoloji alanın yanında ;1995 yılında Polonya`da ve 1996 yılında Almanya`da alanıyla ilgili özel yöntemler üzerine burslu programlara kabul edildi. Uzmanlaştığı alanlar ;1996 - 2003 yılında İstanbul Psikodrama eğitimini başarıyla tamamlayarak lisanslı Psikodramatist ünvanını aldı.

 

İstanbul Aile ve Evlilik Terapileri Enstitüsü`ndeki "İlişki ve Aile Terapileri" eğitimini 1997-2003 yılları arasında tamamlayarak Aile Terapisti Unvanı aldı1999 yılında Deprem sürecinde Türk Psikologlar Derneğinin düzenlediği eğitimleri tamamlayarak EMDR uzmanı ünvanını aldı Cohcpro dan 2014 yılında Profesyonel Koçluk eğitimini tamamladı, profesyonel Koç ünvanı aldı. Arkabahçe den 2014 yılında çözüm odaklı psikoterapist eğitimini tamamlayarak, çözüm odaklı Psikoterapi uzmanı ünvanı aldı.

 

"İstanbul Spontanite Tiyatrosu"nun ilk oyuncularından olup uzun yıllar oyuncu olarak görev aldı. 2003 yılından beri Şirketlere verdiği eğitimler sürdürmektedir. Çalışma Hayatı1992 yılında başladığı mesleki çalışmasını çok farklı alanlar ile besledi. 1997- 2003 yılları arasında yönetici olarak görev aldı.

 

2003 itibarı ile tüm kurumsal görevlerden çekilerek tamamen serbest zamanlı klinik ve eğitim çalışmalarına yöneldi.1992 yılından bu yana klinik çalışmalar, psikoterapi ve süpervizyon çalışmalarının yanısıra, psikodrama grupları yönetmekte, kişisel ve kurumsal gelişim alanında organizasyonlara yönelik eğitimler vermektedir. Klinik alanda bireysel sorunlar (hayat ile baş etme, depresyon, panik atak , fobiler vb klinik sorunlar ile çift sorunlarına dair çalışmalara ağırlık vermektedir. Organizasyonlara dair ise tamamen organizasyonlara özel , ve beklenti doğrultusunda kendi eğitim programlarını düzenlemektedir . Bu alanlar genel olarak" Kişisel gelişim (iletişim, stres , sınırlar, güvenli davranış, motivasyon vb)" Liderlik " Ekip sorunları ve çözümleri (ekibi iyileştirme,sorunlu ekipler, yeni başlayan ekipler, karşılıklı çatışmalı birimler vb)" Kendini yönetme ve farkındalık vb. alanlardır.

 

Halen organizasyonlara dair aktif olarak çalışmakta, paralel de ise klinik çalışmalarını sürdürmektedir. Sosyal Alan Bahçelievler Çocuk yuvası yardım derneğinde yönetimde aktif görevler aldı. Zeytinburnu Zihinsel Engelliler derneğini kurdu ve yönetimde aktif görevler aldı.Türk Psikologlar Derneğinde Yönetim - Denetim ve Etik kurulda aktif görevler aldı, komisyonlar kurdu ve yönetti Aile Terapileri derneği yönetim kurulunda aktif görevler aldı. Bunun yanında irili ufaklı bir çok sosyal programda çeşitli gönüllü görevleri aldı ve almaya devam etmektedir.

Cafer-Cataloluk_Egitmen-Burada.jpg
bottom of page