top of page

Eğitmenlerimiz

Ecmel AYRAL

Yönetici, İş İnsanı

İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesinden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Ardından sırasıyla İstanbul Üniversitesinde Uluslararası Ticaret ve London School of Economics’de Kurumsal Finansman Sertifika programlarına katıldı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Örgütsel Davranış üzerine Yüksek Lisans Eğitimini ve 2000 yılında aynı kurumda Örgütsel Davranış üzerine Doktora Eğitimini tamamladı. 

Geliştirdiği ve 1996 yılında sektörün öncülerinden biri olarak gösterilen, internet üzerinden iş arayan kişiler ile eleman arayan firmaları otomatik olarak sınıflandıran ve eşleştiren sanal bir platform olan “Kişi Görev Uyum Projesi” G7 sponsorluğundaki Global Inventory Project organizasyonunda ödül aldı. Ayrıca bu projesi ile The Global Bangemann Challenge ödülüne aday gösterildi. 

2000 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültelerinde ve Marmara Üniversitesi Örgütsel Davranış Doktora Programında öğretim üyesi olarak çeşitli dersler vermekte, aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörlüğü görevini de sürdürmektedir.

 

Fransız Konsolosluğunun sponsorluğundaki amatör tiyatro grubunda Fransızca ve Türkçe oyunlarda sahne almış olan Ecmel Ayral ileri seviyede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Ecmel-Ayral_edited.jpg
bottom of page